27 Edycja Akcji Sprzątanie Świata ,,Rezygnuję, Redukuję, Segreguję’’

W dniach od 28 do 30 września 2020 r. już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do Akcji „Sprzątanie Świata - Polska”, w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World’’. Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania Świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.

Do Polski ,,Sprzątanie Świata’’ wprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia, Pani Mira Stanisławska - Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, stając się jedną z najstarszych  i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju.

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,,Rezygnuję, Redukuję, Segreguję!’’. W naszym Przedszkolu na co dzień starannie dbamy o segregację odpadów, czystość pomieszczeń jak i samego otoczenia. Przestrzegają tej zasady tak Dorośli jak i Dzieci. Jednak w tych wyjątkowych dniach nasze Przedszkolaki  w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola. Nad bezpieczeństwem Dzieci cały czas czuwały Panie Nauczycielki  i Personel Niepedagogiczny. Akcja odbywała się sprawnie, z wielką energią  i zapałem do działania. Udział w Akcji Sprzątania Świata poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały Dzieci do pracy mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas Świata. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, uczyły się co robić by nie „produkować” nowych śmieci, poznały i przypomniały sobie zasady segregowania odpadów.                                      

Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w Akcji Sprzątanie Świata zaowocują w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w Dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

Biedronki

Motylki

Muchomorki

Pszczółki

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.