Kronika Przedszkola

Dzień Babci i Dziadka

W dniach od 20 do 23 stycznia 2020 r. do naszego Przedszkola przybyli wyjątkowi Goście. Pamiętając o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach Dzieci zaprezentowały wspaniałym Gościom programy artystyczne, w których wyraziły radość, ciepło, ufną dziecięcą miłość, wdzięczność i przywiązanie, ubarwiając je tańcami, wierszami, piosenkami, życzeniami  i upominkami. Zanim to nastąpiło, Dzieci uczyły się z zapałem wierszyków, piosenek oraz układów choreograficznych. Każdy oddział przedszkolny wystąpił z interesującym montażem słowno-muzycznym, dedykowanym zaproszonym Gościom.
Jako pierwsze wystąpiły Biedronki. Gwoździem Ich programu był skecz pt. „Dziadek, stołek i rosołek”, w którym oprócz tytułowych bohaterów: babci Gieni i dziadka Stefana, wystąpiły także dwa psotne kotki, które spałaszowały dziadkowi rosołek. Nasze dzielne pięciolatki zaprezentowały również taniec z szarfami do piosenki „Felicita” oraz Taniec Śnieżynek do piosenki „Hallelluyah”. W finale wszystkie Biedronki zamieniły się w orkiestrę, czyli zespół instrumentalistów, który z zaangażowaniem akompaniował na instrumentach perkusyjnych do „Sonaty fortepianowej A-dur” Mozarta. Dyrygentem tej wyjątkowej orkiestry została Pani Małgosia, która kierując grupą małych wykonawców wprowadziła twórczą atmosferę - osiągając tym samym zamierzony efekt, czego wyrazem były gromkie brawa Publiczności.
Po występie Dzieci wręczyły Gościom wykonane przez siebie prezenty: doniczki z kwiatkiem dla Babć oraz krawaty dla Dziadków. Na koniec imprezy Dzieci zatańczyły  z Dziadkami „Taniec przyklejaniec”. Drugiego dnia szacownych Gości powitały Przedszkolaki z grup: Motylków i Stokrotek. Dwoje Dzieci wcieliło się w role Babci i Dziadka, a pozostali wykonawcy odgrywali role Wnucząt. Poznaliśmy zatem historię miłości głównych bohaterów oraz ich zwyczaje. Okazało się, że była to para prowadząca niezwykle aktywne życie: tańcząc na dancingach, chodząc do kina i na karaoke  a czasem do kawiarni. Dzieci w humorystyczny sposób przedstawiły głównych bohaterów oraz złożyły Im serdeczne życzenia. Przedszkolaki wręczyły Gościom upominki: Babcie zostały obdarowane pomysłowymi bransoletkami, zaś Dziadkowie krawatami. Dzielne Motylki i Stokrotki zaprosiły Dziadków do wspólnego tańca przy piosenkach „Wyginam śmiało ciało” i „Stumblin’ in”. W dniu 22 stycznia Dzień Babci i Dziadka uczciły uroczyście Starszaki z grupy Pszczółek. Przedszkolaki wyraziły wdzięczność swoim Bliskim  w wierszach, piosenkach oraz tańcach. Zaprezentowały wspaniałe „Tango dla Babci i Dziadka”, zatańczyły brawurowo energetycznego Rock’n’roll’a oraz romantyczny układ choreograficzny do piosenki „Felicita”. Mali aktorzy odegrali również skecz pt.: „Piekł dziadek babkę”, w którym sparodiowali zachowania swoich Bliskich podczas „kuchennych rewolucji”, czym rozbawili Publiczność do łez. Na zakończenie uroczystości Dzieci zaśpiewały zebranym Gościom „Sto lat” i wręczyły samodzielnie ozdobione postacie Babci i Dziadka oraz róże zamknięte w sercach. Uroczystość z udziałem Starszaków dopełnił wykonany wspólnie z Dziadkami  taniec do piosenki „Niebo dla Ciebie” oraz energetyczny rock’n’roll. Ostatniego dnia Maluszki z grupy Muchomorków, zachwyciły dostojnych Gości pięknym montażem recytatorsko-wokalnym, ubarwionym wzruszającymi wierszami i piosenkami. Maluszki prezentujące się niezwykle uroczyście w barwnych strojach zatańczyły dwa tańce: „Taniec przyklejaniec” oraz taniec w kole z różami do piosenki pt.: „Ku Słońcu”. Wzruszone Dzieci złożyły życzenia swoim Dziadkom oraz wręczyły Im własnoręcznie wykonane upominki, obdarowując Babcie barwnymi koralami zaś Dziadków świecznikami w kształcie serca. W finale Muchomorki zatańczyły z Dziadkami „Taniec przyklejaniec” oraz pląsały do piosenki „Weź nie pytaj”. Mili Goście, z łezką w oku przyjmowali czułe słowa Wnuków, kierowane pod ich adresem i z wielkim aplauzem podziwiali umiejętności Dzieci. Publiczność nie żałowała pochwał dla małych Wykonawców i nagrodziła Ich gromkimi brawami. Doceniając poświęcenie i miłość Babć i Dziadziusiów, Pani Dyrektor złożyła wszystkim Seniorom moc najgorętszych życzeń: zdrowia, szczęścia, młodzieńczej energii, pociechy
z Wnuków i wiary w to, że każdy dzień może być wspaniały.

Biedronki

Motylki i Stokrotki

Pszczółki

Muchomorki

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.