DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

„W kalendarzu ważna data,
bo to przecież Dzień Chłopaka!
Przyjmijcie Chłopcy życzenia,
niech spełnią się Wasze marzenia !”

Ucząc Dzieci od najmłodszych lat, aby pamiętały o ważnych rocznicach  i uroczystościach, podjęliśmy starania aby godnie uczcić w przedszkolu Dzień Chłopaka. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną Dziewczynki nie zaprezentowały występu artystycznego dedykowanego wszystkim Kolegom, jednak każda z grup zorganizowała wspaniałe zabawy angażujące wszystkie Dzieci. Naszym działaniom przyświecała idea integracji społecznej  i chęć sprawienia Dzieciom radości.

W grupie Biedronek wszystkie Dziewczynki zorganizowały dla Chłopców wspaniały występ, podczas którego zaśpiewały dla Nich piękne piosenki. Następnie dzielne Starszaki przygotowały pyszny poczęstunek w postaci sałatki owocowej z bitą śmietaną. Ach… ile uśmiechu i zadowolenia było podczas degustacji wyśmienitego deseru. Świętowanie zakończyło się wspólnymi zabawami ruchowymi, których kluczowym elementem była zabawa p.n.; „Rozpakowywanie paczki” – a co się za nią kryje, każda Biedronka wie doskonale.

Dzieci z grupy Pszczółek w tym wyjątkowym dniu urządziły wesołe zabawy. Królowała wśród nich ścieżka sensoryczna, dzięki której Dzieci mogły  wykazać się wiedzą i pomysłowością, rozpoznając jakie elementy ukryte są  w poduszeczkach pod ich stopami. Odbyły się również zawody zręcznościowe  i zwinnościowe, podczas których Przedszkolaki rywalizowały na zbudowanym  z mozołem torze przeszkód. Na zakończenie, pracowite Pszczółki uzupełniły zapas energii zużytej podczas zmagań sportowych, racząc się drugim śniadankiem w postaci pożywnej sałatki owocowej.   

Z grupy Motylków dochodziły głośne salwy śmiechu. Dzieci bawiły się radośnie podczas zabaw ruchowych zorganizowanych w sali dydaktycznej. Motylki ćwiczyły swoją sprawność fizyczną przechodząc przez „Czarodziejskie liny” (oczywiście bez dotykania), ćwiczyły także celność podczas rzutu do obręczy. Uroczystość zakończyła się „burzą mózgów” na temat: „Jakimi cechami powinien charakteryzować się prawdziwy Dżentelmen. Kreatywne Motylki wykazały się nie lada pomysłowością, udzielając odpowiedzi na to wyjątkowo trudne w dzisiejszych czasach pytanie. Mamy nadzieję, że uchylą Rodzicom rąbka tajemnicy i podzielą się swoimi opiniami w kwestii bycia Dżentelmenem.    

Natomiast wielokropki Muchomorki spędziły miło i radośnie czas uczestnicząc w zabawach ruchowych, grach zręcznościowych i pląsach przy muzyce. Sprawdziły swoje umiejętności pokonując przygotowany wspólnie tor przeszkód i ćwiczyły równowagę podczas spaceru po kolorowych kamieniach.  Wykazały się także kreatywnością podczas ilustrowania muzyki tańcem. Zmęczone rywalizacją i pląsami Muchomorki zakończyły świętowanie Dnia Chłopaka pałaszując przygotowane wspólnie owoce i łakocie.   

Zgodnie z tradycją mali i dorośli Mężczyźni otrzymali od Koleżanek pomysłowe  i pięknie zapakowane upominki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości było okazywanie szacunku i życzliwości swoim Kolegom, budowanie atmosfery życzliwości, otwartości i poczucia bezpieczeństwa, stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji,  a także  czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu  w Przedszkolu. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji  i radości.

Biedronki

Motylki

Muchomorki

Pszczółki

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.