Dzień Przedszkolaka
„Przedszkolaki Święto mają,
efektywnie czas spędzają.”

Święto Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który Dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają Najmłodsi w tym szczególnym dla nich dniu.
Ogłoszenie Dnia Przedszkolaka w całej Polsce przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, to doskonała propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego. Daje duże możliwości promocji, oraz wzmocnienia prestiżu przedszkoli, a co najważniejsze dostarcza Dzieciom kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia Przedszkolakiem.
W tym roku Dzień Przedszkolaka odbywał się w naszym przedszkolu pod hasłem: „Przedszkolaki Święto mają - efektywnie czas spędzają.” Celem Imprezy było: promowanie szeroko rozumianej idei integracji społecznej, kształtowanie umiejętności nawiązywania przez Dzieci serdecznego kontaktu z Rówieśnikami podczas wspólnej zabawy, utrwalenie zasad dobrego wychowania i poszanowania potrzeb drugiego człowieka oraz budowanie atmosfery radości, zaufania, otwartości i poczucia bezpieczeństwa.
Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, wszyscy uświetnili ten wyjątkowy dzień wspólnym wykonaniem hymnu „Dzień Przedszkolaka.” Po przywitaniu się, Dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Biedronki wchodząc do sali otrzymały Bilet wstępu na Dzień Przedszkolaka a na nim wyszczególniony program atrakcji: gry i zabawy, konkurencje, piosenki i moc radości. Starszaki uczestnicząc w różnych konkurencjach sportowych, pokonując tory przeszkód, zdobywały Medal Dzielnego Przedszkolaka. Muchomorki natomiast próbowały odpowiedzieć na pytanie „Jaki powinien być Super Przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Zabawy z chustą animacyjną całkowicie pochłonęły Dzieci z grupy Motylków i Pszczółek. Dzięki prowadzonym przez Nauczycieli zabawom Przedszkolaki miały możliwość utrwalić nazwy kolorów, imiona swoich Kolegów i Koleżanek z grupy oraz uczyć się współdziałania z nimi. Wiele zabaw wymagało współpracy całej grupy by osiągnąć zamierzony cel. Podejmowane przez Dzieci konkurencje wymagały od nich zwinności, szybkości i dobrej koncentracji uwagi. W tym dniu nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych do ulubionych piosenek z repertuaru dziecięcego oraz zabaw z balonami. Wszystkie grupy śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. W dalszej części uroczystości Panie złożyły Przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji Ich święta. Radość, uśmiech i zadowolenie malujące się na twarzach Przedszkolaków oraz głośny doping uczestników, świadczyły o wspaniałej zabawie i były powodem do dumy i satysfakcji z osiągnięć Dzieci dla Pracowników Przedszkola. Po sportowych zmaganiach i smacznym poczęstunku nie zabrakło okazji do twórczej działalności plastycznej, której efektem były wspólnie wykonane plakaty grup, będące symbolem poczucia przynależności do przedszkolnej społeczności.
Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy Przedszkolak otrzymał Dyplom za udział w Dniu Przedszkolaka. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w sercach naszych Drogich Przedszkolaków, a inicjatywa świętowania Dnia Przedszkolaka, szybko przekroczy granice naszego kraju i dotrze do Przedszkolaków na całym świecie.
Pamiętajmy, że „Kiedy śmieje się Dziecko, śmieje się cały Świat.” J. Korczak

Biedronki

Muchomorki

Motylki

Pszczółki

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.