Grupy integracyjne

Kronika Przedszkola


HARMONOGRAM
UROCZYSTOŚCI I WYDARZEŃ
na rok szkolny 2019/2020 - I semestr

 UROCZYSTOŚCI
 WYDARZENIA
 WYDARZENIA
organizowane przy udziale 
Rady Rodziców

oznaczono czerwoną czcionką
(art. 54 ust. 8 Ustawy o systemie oświaty)
Wycieczki, wyjazdy do kina
i do teatru.
Warsztaty popołudniowe
dla dzieci i rodziców.
Akcje, udział w programach,
spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Data Nazwa i opis wydarzenia, imprezy, akcji, programu

17-23 IX 2019r.

Witamy astronomiczną jesień – cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:

- kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody,
- przygotowanie wraz z Dziećmi kącika jesiennego w salach,
- obserwacja przyrody i zjawisk pogodowych podczas spaceru w bezpośrednim kontakcie z naturą.

20 IX 2019r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W dniu 20 września 2019r będziemy świętować w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Historia tego wyjątkowego wydarzenia zaczęła się w 2009 roku. Jego pomysłodawczynią jest Pani Anna Nogacka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi. Święto Przedszkolaków po raz pierwszy odbyło się 20 września 2010 roku w łódzkim Parku na Janowie Dzieci wraz z opiekunami oraz ówczesnymi władzami miasta, zasadziły młode dęby, które stały się symbolem wydarzenia. Święto to zostało oficjalnie ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013r. Wśród głównych założeń Dnia Przedszkolaka pomysłodawcy i organizatorzy wyróżniają: promocję nowoczesnego wychowania na etapie przedszkolnym, odczuwanie dumy z bycia przedszkolakiem, krzewienie radości wśród dzieci oraz integrację przedszkoli. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn. Słowa napisali Danuta Błażejczyk i Mariusz Urbaniak, zaś muzykę Robert Obcowski. W tym roku Dzień Przedszkolaka odbywać się będzie w naszym przedszkolu pod hasłem: ,,Jestem sobie Przedszkolakiem, jestem ważny, dużo znaczę.” Celem Imprezy jest: promowanie właściwie rozumianej idei integracji społecznej, kształtowanie umiejętności nawiązywania przez Dzieci serdecznego kontaktu z Rówieśnikami podczas wspólnej zabawy, utrwalenie zasad dobrego wychowania i poszanowania potrzeb drugiego człowieka oraz budowanie atmosfery radości, zaufania, otwartości i poczucia bezpieczeństwa. Na Dzieci czeka wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez Nauczycieli. Nie zabraknie też okazji do zabaw sportowych i twórczej pracy. Jej efekty zaprezentujemy Rodzicom po zajęciach. Co prawda nie zasadzimy dębów, ale za to wyczarujemy z Dziećmi Kodeks Przedszkolaka i emblematy grup, będące symbolem poczucia przynależności do naszych małych społeczności. Będziemy tańczyć i uczyć się hymnu ,,Dzień Przedszkolaka.” Życzymy Dzieciom by Ich Święto było wyjątkowym czasem, pełnym radości i uśmiechu. By każdy dzień spędzony w przedszkolu stawał się wielką, niezapomniana przygodą. By w przedszkolu, spełniały się Dziecięce marzenia.

23-24 IX 2019r.

Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

W dniach od 23 do 24 września 2019r. już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpi do Akcji "Sprzątanie Świata – Polska,” która obejmuje porządkowanie najbliższej okolicy w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World.” Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Do Polski „Sprzątanie Świata” wprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzecim tygodniu września, stając się jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju. Tegoroczna akcja będzie przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!” Celem bieżącej edycji jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. To będzie stosowna w praktyce filozofia Zero Waste. Zapraszamy serdecznie Rodziców i Opiekunów do podjęcia osobistego wyzwania w dbaniu o środowisko. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom Przedszkolaki będą świadomie i odpowiedzialnie chroniły nasze środowisko i dbały o nie.

26 IX 2019r.

Próbna Ewakuacja w Przedszkolu

Na podstawie § 17 ust. 4 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. nr 109, poz. 719), dyrektor Przedszkola informuje Rodziców/ Prawnych Opiekunów naszych Wychowanków o zamiarze przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji na terenie obiektu Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach przy ulicy Żółkiewskiego 12, stanowiącym własność Miasta Kielce. Termin ćwiczeń: 26 września 2019 r. godz.: 10:00. Proponowany scenariusz ćwiczeń: ewakuacja wszystkich użytkowników obiektu przedszkola do miejsca zbiórki przez osoby wyznaczone do   przeprowadzania ewakuacji.

30 IX 2019r.

Dzień Chłopaka w Przedszkolu

„Dziś w Przedszkolu Święto mamy, wszystkich Chłopców pozdrawiamy" pod takim hasłem w dniu 30 września 2019 r. o godzinie 10:00 odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dzieci z grupy Biedronek zaprezentują nam wspaniały występ artystyczny i złożą życzenia wszystkim Chłopcom. Mali Dżentelmeni otrzymają pomysłowe, kolorowe upominki. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości jest okazywanie życzliwości i szacunku swoim Kolegom, integracja Dzieci, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji, budowanie atmosfery życzliwości oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w Przedszkolu. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń i wiele uśmiechu.

02 X 2019r.

Wycieczka ,,Muchomorków” do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

W dniu 02 października 2019 r. nasze najmłodsze Maluszki z grupy Muchomorków rozpoczynają swoją przygodę z Teatrem. Wyjeżdżają po raz pierwszy na spektakl Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, wystawiany w siedzibie Muzeum Zabawy i Zabawek przy ul. Kościuszki 13. Zapraszamy Dzieci do obejrzenia niezwykle pouczającej sztuki autorstwa Wojciecha Nikodema Perepelicy pt: ,,Przygoda Piotrusia Mniamucha” pod nadzorem merytorycznymJoanny Zemlik, Wojewódzkiego Konsultanta ds. Stomatologii. Spektakl wyreżyserowała Magdalena Słabińska, scenografię stworzyła Aneta Tulisz-Skórzyńska zaś muzykę skomponował Marek Papaj. Pychota i Mniamucha to ulubione słowa wielu małych łakomczuchów. Czy Ty też do nich należysz? Jak myślisz: czy zdrowo jest się objadać słodyczami i pić gazowane napoje? Jakie są konsekwencje takiego sposobu odżywiania? Główny bohater Piotruś, jak większość Dzieci, uważa że mycie rąk i zębów to strata czasu, a od roweru woli komputer. Ciągłe zakazy i nakazy nudzą go i złoszczą. Niechętnie więc słucha dobrych rad starszej siostry Madzi, rodziców i telewizyjnej Ciotki Klementyny, którzy bezskutecznie starają się zmienić złe nawyki chłopca. Ale pewnego razu Piotruś ma sen, w którym jego zęby, żołądek, kręgosłup i kości biorą odwet za dotychczasowe, złe traktowanie. Czy ta przestroga pozytywnie wpłynie na zachowanie chłopca i uratuje jego organizm? Czy Piotruś zacznie szanować swoje zdrowie? Przekonamy się o tym śledząc przygody Piotrusia. Zapraszamy nasze kochane Maluszki do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. Pobyt Dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami, planowany jest w godzinach od 10:15 do 12:15 /obiad w tym dniu będzie o godz. 12:30/. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

3 X 2019r.

Wycieczka Biedronek, Pszczółek, Motylków i Stokrotek do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

W dniu 03 października 2019 r. nasze Przedszkolaki z grup: Biedronek, Pszczółek, Motylków i Stokrotek w ramach kontynuacji swojej przygody z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcachobejrzą spektakl zrealizowany na motywach książki Beatrice Alemagny, w przekładzie Ewy Nicewicz-Staszowskiej, który wyreżyserowała Honorata Mierzejewska-Mikosza, scenariusz napisały: Anna Andraka i Honorata Mierzejewska-Mikosza, scenografię stworzyła  Mária Bačová, muzykę skomponowała  Anna Stela, ruch sceniczny opracował Tomasz Graczyk, reżyserię światła wyczarował Prot Jarnuszkiewicz, zaś opiekę pedagogiczną sprawowała Justyna Czarnota. Spektakl „Pięciu Nieudanych” jest sceniczną adaptacją pięknie ilustrowanej książki o tym samym tytule, uznanej na świecie włoskiej autorki Beatrice Alamagny. To pełna humoru, poetycka, mądra opowieść o własnych ograniczeniach, codziennych sukcesach i porażkach, a także postrzeganiu siebie i innych. Za sprawą zabawnych i pozytywnych bohaterów oraz ich niezwykłych perypetii dowiemy się, że świat nie jest co prawda perfekcyjny, ale idealną receptą na jego małe-wielkie troski może być wzajemna życzliwość, zrozumienie i przyjaźń. „A to feler- westchnął seler, szczypior, i kalafior…” oto ulubione motto piątki wesołych przyjaciół z „koślawego domu, który w każdej chwili może runąć” i gdzie każdy poranek zwiastuje całą masę przygód. Od śniadania przez szaloną gimnastykę po kolejne, nieoczekiwane awarie… Jak poradzą sobie z nimi Dziurawy, Felerny, Postawiony na Głowie, Sflaczały i Złożona na Pół? Zwłaszcza, że dziwnym trafem przytrafi im się też wizyta pewnego niezwykłego gościa. I to takiego, który na tle Pięciu Nieudanych będzie sprawiał wrażenie nadzwyczaj Idealnego… Czy będzie Idealny przekonamy się śledząc przygody Pięciu Nieudanych. Pobyt Dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami, planowany jest |w godzinach od 8:30 do 10:30 – wyjazd po śniadaniu o godz. 8:20 /które w tym dniu będzie o godz. 8:00/. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

4 X 2019r.

Dzień Darów Jesieni. Spektakl Dzieci z grupy Pszczółek ,,Złota Jesień.” Ścieżka sensoryczna ,,Poznajemy jesień zmysłami.”  

W dniu 4 października 2019r. wszystkie Przedszkolaki powitają z radością piękną Polską Jesień. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Pszczółek” zaprezentują nam program artystyczny pt. ,,Złota Jesień,” w którym oprócz tytułowej Bohaterki wystąpi także psotny wiatr oraz liście klonu, kasztana, dębu i brzozy mieniące się złotem, purpurą i czerwienią. Towarzyszyć im będą Dzieci, które wraz z Muchomorkiem, przyozdobią ,,kąciki przyrody” darami Jesieni: kolorowymi listkami, jarzębiną, kasztanami, żołędziami, jabłuszkami, dynią i gruszkami. Pracowite Pszczółki uświetnią swój występ piosenkami o Jesieni tańcem z parasolami do melodii ,,Deszczowej piosenki.” Nadejście tej wyjątkowej w swojej szacie pory roku uczcimy Świętem Darów Jesieni. Poznamy je wszystkimi zmysłami, wędrując po ścieżce sensorycznej przygotowanej przez Panie z grupy Motylków i Stokrotek. Dbając o zmysł smaku uraczymy naszych Milusińskich jesiennym rarytasem, konfiturą z dyni przygotowaną przez Panią Anię z grupy Biedronek. Nauczyciele przeprowadzą z Dziećmi ,,jesienne zajęcia dydaktyczne,” kształtujące umiejętność dbania o własne zdrowie,uczącezasad poszanowania świata przyrody. Ubrani w kolory jesieni na złoto, brązowo pomarańczowo i czerwono wyczarujemy ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na piękno świata przyrody. Jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: integrowanie Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, oraz ochrona środowiska naturalnego. Życzymy Dzieciom wspaniałych, jesiennych wrażeń.                    

10 X 2019r.

Wizyta Pszczółek w lesie z okazji Światowego Dnia Drzewa

Światowy Dzień Drzewa to święto, którego pomysłodawcą był Julius Sterling Morton, sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a prywatnie miłośnik przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, a w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i organizowana coroczniew dniu 10 października przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Z tej okazji, Dzieci z grupy ,,Pszczółek” zostały zaproszone przez Pana Sławomira Bętkowskiego do udziału w akcji sadzenia drzew, zorganizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce. Akcja odbywać się będzie w bliskim sąsiedztwie przedszkola - w Lesie komunalnym ,,Stadion” - pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce Pana Bogdana Wenty. Świętując Dzień Drzewa nasze dzielne Starszaki będą uczestniczyć w ,,leśnych” warsztatach edukacyjnych, przeprowadzonych przez koordynatora akcji – miłośnika przyrody Pana Sławomira Bętkowskiego. Podczas warsztatów poznają różne gatunki drzew, ich doniosłą rolę w życiu naszej planety oraz zasadzą w lesie drzewka. Dzieci przybędą na miejsce zbiórki autokarem, którego koszt pokryje Urząd Miasta. Wyjazd do lasu o godzinie 8:20, powrót do przedszkola na śniadanko na godzinę 9:20. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

11 X 2019r.

Światowy Dzień Przyjaciół Zwierząt

W dniu 11 października 2019r będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Dzień Przyjaciół Zwierząt, który po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 1993 r. Patronem zwierząt jest Św. Franciszek, który w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich Stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca do ich adoptowania, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi. Bezdomne psiaki i kotki czekają tam na nas. Możemy poświęcić im swój czas. Dla nas to trzy godziny ciągu dnia, dla nich Wielka Sprawa, na którą czekają tygodniami. Każdy może zaopiekować się czworonogami czekającymi w schronisku na swoją szansę. Przytulić, pogłaskać, wyprowadzić na spacer, dać parówkę i okazać empatię bezbronnym zwierzakom. Wystarczy serce, otwarta głowa i dobra wola by zainteresować się losem naszych Przyjaciół, czekających na miłość  i przyjazny dom. W wielu z nich, członkami rodzin są ukochane zwierzaki: psy, kotki, ptaki ozdobne, rybki i inni przedstawiciele wielu gatunków. Każde stworzenie potrzebuje w życiu poczucia bezpieczeństwa, miłości, przyjaźni i radości. W trosce o los zwierząt, pragniemy znaleźć się w gronie ludzi, którym leży na sercu ich dobro. Do działań na rzecz ochrony praw zwierząt zainspirował nas obchodzony w dniu 4 października Światowy Dzień Zwierząt, który został ustanowiony w 1931 roku, podczas konwencji ekologicznej we Florencji. W tym ważnym dniu postaramy się przybliżyć Dzieciom sprawy bytowe zwierząt, ich zwyczaje, role jakie pełnią w życiu człowieka i przede wszystkim jakie mają prawa. Z tej okazji powitamy w przedszkolu specjalnych Gości. Będą to wspaniałe Zwierzaki: zaprzyjaźniony z nami kochany kucyk o imieniu Traszka, który przybędzie do nas pod opieką Pani Anny Detki, mamy naszych Przedszkolaków: Fabiana, Alessandra i Flavia oraz inne zwierzaki, nasi domownicy, którzy odwiedzą w tym wyjątkowym dniu nasze przedszkole. Zwieńczeniem zajęć i niewątpliwą atrakcją dla Dzieci będzie możliwość odbycia bezpiecznej przejażdżki na Traszce - bardzo przyjaznym wierzchowcu - pod opieką instruktora jazdy konnej oraz ,,bliskie spotkania trzeciego stopnia” z ulubieńcami naszych domów, którzy zaszczycą nas swoją obecnością w przedszkolu. Może to będą złote rybki, albo stateczny żółw, a może milutki rudy kotek. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami będzie dla Dzieci niezapomnianym przeżyciem i okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Zapraszamy Dzieci na spotkanie z wyjątkowymi Gośćmi ze Świata Zwierząt. Szanujmy Ich potrzeby.

14 X 2019r.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Pamiętając o potędze nauki i jej znaczeniu w rozwoju ludzkości, uczymy naszych Wychowanków miłości do wiedzy i poszanowania osiągnięć naukowych. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każdego dnia Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni uczestniczą z Dziećmi w lekcji szacunku do drugiego człowieka i wytworów jego pracy. Ucząc i wychowując, uświadamiamy Dzieciom rolę edukacji w życiu człowieka. W dniu 14 października 2019 roku z okazji Święta Edukacji Narodowej odbędzie się w naszym przedszkolu o godzinie 10:00 uroczysta Akademia przygotowana przez Dzieci z grup: Motylków i Stokrotek, w której wezmą udział Nauczyciele, Personel Niepedagogiczny i wszystkie Przedszkolaki. Zapraszamy serdecznie Rodziców aby dzielili z nami radość z sukcesów i osiągnięć Dzieci, dumy i przyszłości naszego Przedszkola.

24 X 2019r.

Koncert Kameralny Filharmonii Świętokrzyskiej „Smyki w Krainie Muzyki

W dniu 24 października 2019r. wznawiamy nasz doroczny cykl spotkań z muzyką - nie tylko ,,poważną.” Zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Smyki w Krainie Muzyki,” w wykonaniu zaprzyjaźnionych z nami Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Razem z mieszkańcami pięciolinii Wiolinką i Basikiem sprawdzimy, jaki jest przepis na udany utwór. Dotychczas, podczas naszych muzycznych spotkań poznawaliśmy  i porównywaliśmy niektóre formy i gatunki muzyczne. Tym razem pogłębimy naszą wiedzę o instrumentach smyczkowych. Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z muzyką odkryjemy brzmienie skrzypiec i wiolonczeli. Razem z naszymi Gośćmi poznamy przepis na arcydzieło muzyczne. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń w Krainie Dźwięków. Godz. 11:15.

28 X 2019r. - B

29 X 2018r.- M i S

30 X 2018r. - M

31 X 2018r. - P

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka

Drodzy Rodzice i Opiekunowie. Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach na uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka” i ,,Pasowania na Starszaka.” Dzień ślubowania i składania przysięgi jest wielkim wydarzeniem w życiu każdego Dziecka. Celem tej wyjątkowej uroczystości jest: prezentacja umiejętności i osiągnięć zdobytych przez Dzieci, kształtowanie postaw patriotycznych i wdrażanie do poszanowania tradycji, rozbudzanie rozumienia słów przysięgi oraz znaczenia praw i obowiązków Przedszkolaka, promowanie idei integracji oraz nawiązanie współpracy między Przedszkolem a Rodzicami. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola od września bieżącego roku, złożą uroczystą przysięgę w obecności zaproszonych Gości. Podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka, towarzyszyć Im będą Koleżanki i Koledzy z grupy, którzy zaprezentują Gościom program artystyczny. Natomiast Dzieci z najstarszej grupy, złożą uroczyste przyrzeczenie i wezmą udział w uroczystości Pasowania na Starszaka. Tak ważne dla nas i dla Dzieci wydarzenia odbędą się w dniach od 28 do 31 października 2019r o godz. 13:30. Dyrektor Przedszkola zaprasza Państwa serdecznie do udziału w uroczystościach w podanych terminach. Pragniemy, aby w tych jakże ważnych dla nas i dla Dzieci dniach towarzyszyli nam Rodzice i Opiekunowie. Aby dzielili z nami radość i dumę osiągnięć naszych dzielnych, wspaniałych i kochanych Przedszkolaków.

4-5 XI 2019r

Pamiętamy o Tych, Którzy odeszli…

Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli. Wspominając Bliskich uczcimy także pamięć o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących niegdyś o wyzwolenie naszej Ojczyzny. W najbliższych dniach Dzieci Wraz z Nauczycielami odwiedzą Cmentarz Stary, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Zostaną tam odczytane nazwiska umieszczone na tablicach nagrobkowych. Chwilą ciszy oraz modlitwą oddamy hołd  Bohaterom walczącym o wolność Polski. W tym szczególnym miejscu pamięci będzie nam towarzyszył nastrój zadumy. To ważna i niełatwa lekcja refleksji dla naszych Wychowanków.

7 XI 2019r.

Spektakl ekologiczny Agencji Artystycznej Mat-Art ,,Pan Bzdura i Pani Makulatura”

Realizując zajęcia edukacyjne dotyczące ochrony środowiska naturalnego i klimatu zapraszamy Dzieci w dniu 7 listopada 2019r. do obejrzenia spektaklu pt.: „Pan Bzdura i Pani Makulatura”, w wykonaniu animatorów Agencji Artystycznej MAT-ART. Bajka o tematyce ekologicznej przybliży Dzieciom w zabawny sposób zasady segregowania odpadów. Towarzysząc bohaterom w niecodziennych przygodach nasze Przedszkolaki będą aktywnie uczestniczyć w edukacyjnych działaniach proekologicznych. Uświadamianie społeczeństwa na temat globalnych problemów związanych z wszechobecnym plastikiem jest bardzo istotne. Postanowiliśmy dołożyć cegiełkę w tej walce - edukując najmłodszych. Dzieci razem z Panem Bzdurą i Panią Makulaturą przyswoją sobie takie terminy jak: przyroda, natura, środowisko i ekologia. Celem spektaklu jest popularyzacja ekologii oraz uświadomienie Dzieciom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją, wdrażanie zasad poszanowania świata przyrody, włączanie się Dzieci do porządkowania najbliższego otoczenia i segregacja odpadów.Godzina 10:30.

13 XI 2019r.

Święto Niepodległości Polski

Z okazji obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 13 listopada 2019r. odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczysta Akademia, przygotowana przez Dzieci z grupy Pszczółek. Przeżywając wraz z Dziećmi lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, pragniemy w ten piękny sposób uczcić Święto Niepodległej Polski. Jako dumni obywatele naszego kraju, Dzieci poznały polskie symbole narodowe oraz Hymn Polski - pieśń Józefa Wybickiego „Mazurek Dąbrowskiego,” który wpisuje się w naszą narodową tradycję i historię. Dzieci z dumą zaprezentują wiersze patriotyczne ,,Katechizm Polskiego Dziecka”, ,,Święto Polski”, ,,Jestem Polakiem” oraz wzruszającą pieśń „Niepodległość,” której słowa odzwierciedlają wagę tego wyjątkowego Święta Wszystkich Polaków oraz jedną z polskich pieśni wojskowych ,,Dziś idę walczyć mamo.” Uroczystym akcentem Akademii, w której wezmą udział Przedszkolaki i zaproszeni Goście, będzie niewątpliwie wspólne wykonanie Hymnu Polski oraz prezentacja ,,Krakowiaka”- polskiego tańca narodowego. Serdecznie zapraszamy Państwa do przedszkola w środę na godzinę 10:00, aby wspólnie z Dziećmi i Kadrą Przedszkola uczcić Święto Niepodległej Polski.

od 15 XI 2019r.
do 09 XII 2019r.

Akcja ,,Szlachetna Paczka.” - Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasze Przedszkole włącza się do XIX edycji ogólnopolskiego projektu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Najważniejsze w akcji „Szlachetna paczka” jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz pomoc tym, którzy chcą zmienić swój los. Darczyńcą w akcji może zostać każda zainteresowana osoba. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przedszkolaków do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Postawa Rodziców niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, gdyż Dzieci - bystrzy obserwatorzy poczynań dorosłych, nie pozostaną obojętne na los drugiego człowieka. Dzięki naszemu zaangażowaniu, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia osoby samotne otrzymają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często i marzeniom. Komu pomożemy? W tym roku pragniemy pomóc osobom starszym, często osamotnionym,,, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Ich potrzeby będą identyfikowane w środowisku lokalnym przez Radę Rodziców i zostaną przekazane naszej Placówce wraz z adresami osób, do których zawieziemy paczki.Każda grupa przedszkolna, przygotuje z udziałem Rodziców paczki dla osób potrzebujących pomocy (z artykułów zebranych podczas akcji, spisując protokół). Liczymy na Państwa pomoc!!! Mamy nadzieję, że przekazane życzenia i dary przyniosą naszym bliźnim radość w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz pozwolą uwierzyć w życzliwość i dobroć drugiego człowieka. Z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – dobro powraca.

20 XI 2019r.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W dniu 20 listopada 2019r odbędą się w naszym przedszkolu zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 r. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach Najmłodszych.Choć Dzieci swój szczególny dzień świętują 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde Dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Szanując je, włączamy się w bieżącym roku do akcji UNICEF na rzecz Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim tego ważnego wydarzenia pod patronatem UNICEF Polska jest „dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Nauczyciele przeprowadzą w dniu 20 listopada 2019r. cykl zajęć, mających na celu uświadomienie Dzieciom znaczenia ich praw. Przybliżą Im także postać Janusza Korczaka - pisarza, pedagoga, oddanego pacjentom lekarza, pioniera działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursora działań na rzecz praw Dziecka - Człowieka. Zwieńczeniem zajęć w tym ważnym dniu będzie wykonanie indywidualnych prac plastycznych pt: ,,Prawa Małych i Dużych.” Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego wydarzenia, będzie symbolem solidarności ze wszystkimi Dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane...

21 XI 2019r.

Spotkanie z Funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach

W trosce o bezpieczeństwo Dzieci, realizując zadania zawarte w Programie Wychowawczym i Profilaktycznym, będziemy uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych w przedszkolu przez Funkcjonariuszkę z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, która przybliży Dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Oddalenie naszej placówki od ruchliwych ulic centrum Kielc nie stwarza Nauczycielom zbyt wielu okazji do organizowania w praktyce udziału naszych Podopiecznych w ruchu drogowym, jak również wykształcenia u Dzieci właściwych nawyków dotyczących przestrzegania przepisów i umiejętnej oceny stanu zagrożenia życia. Podczas warsztatów edukacyjnych, zrealizowanych w ,,Miasteczku Ruchu drogowego” przez Sierżant sztabową Panią Erwinę Nowacką-Rylską będziemy uczyć się zasad bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Weźmiemy także udział w konkursie „Jestem bezpieczny na drodze,” podczas którego wykorzystamy wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego zdobytą w przedszkolu. Niewątpliwą atrakcją dla Dzieci będzie możliwość obejrzenia z bliska oznakowanego radiowozu. Spotkanie odbędzie się w dniu 21 listopada 2019r. o godzinie 10:00 w budynku przedszkola, lub przy sprzyjającej aurze na placu przedszkolnym. Serdecznie zapraszamy.

od 25 XI 2019r.
do 02 I 2020r.

XX Edycja Akcji „Góra Grosza”

Już od wielu lat nasze Przedszkole bierze udział w Akcji ,,Góra Grosza." Obecnie przystępujemy do XX edycji tej pięknej Akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc Dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą Im wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą Dzieciom spokojnie dorastać. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019r. do 2 stycznia 2020r. Możliwa jest także zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie Dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich Koleżankom i Kolegom poprzez zakup niezbędnych artykułów, udzielenie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapię, fundowanie stypendiów dla Dzieci, wspieranie Ich zainteresowań i pasji oraz spełnianie marzeń. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do Akcji, w ramach której będziemy realizować zajęcia edukacyjne i wykonywać ciekawe prace plastyczne. Każda drobna moneta może pomóc twoim koleżankom lub kolegom. Za każdy grosik serdecznie dziękujemy.

26 XI 2019r.

                          Świętujemy w przedszkolu ,,Urodziny Pluszowego Misia.”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel Dzieci i niezastąpiona przy zasypianiu przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Dlatego w dniu 26 listopada 2019r będziemy świętować w przedszkolu 117 Urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji zapraszamy wszystkie Dzieci do wspólnej zabawy. Warunkiem jest przybycie do przedszkola ze swoim ukochanym Pluszakiem - czyli Misiem, lub inną ulubioną maskotką J Mile widziane są bardzo kochane przez Dzieci misie puchate, wesołe, smutne, brązowe, kolorowe i takie z łatką. A jak będziemy świętować? Podczas zajęć Pani Agnieszka z grupy Motylków zapozna nas z historią narodzin Pluszowego Misia i przedstawi nam pluszaki, znane w każdej części świata: Misia Paddingtona, Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Dzieci będą mogły wykazać się wiedzą o misiach znanych nam z bajek, książek i filmów. Przeprowadzimy Konkurs na Najsympatyczniejszego Niedźwiadka, wykonamy także plakaty do wylosowanej bajki z misiem w roli głównej. Będziemy także śpiewać, tańczyć i bawić się z ukochanymi maskotkami. Zwieńczeniem zajęć będzie wielkie urodzinowe przyjęcie wydane z okazji jubileuszu Pluszowego Misia, w którym wezmą udział wszystkie Dzieci ze swoimi ukochanymi Przytulankami. Życzymy Dzieciom wspaniałych ,,pluszowych” wrażeń.

29 XI 2019r.

„Andrzejki w Przedszkolu”

Podobnie jak w latach ubiegłych, postanowiliśmy nadać Andrzejkom wymiar imprezy integracyjnej.Dlatego Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej „Pszczółek” zapraszają do wspólnej zabawy nie tylko wszystkie Przedszkolaki,ale także Dzieci z klasy I ,,b” ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach, a wśród nich naszych kochanych Absolwentów. Wspaniałe Starszaki, pełniąc z dumą rolę Gospodarzy, przygotują dla Gości wiele niespodzianek. W salach pojawią się tajemnicze dekoracje, a na stołach będą królowały zapalone świece. Starsi Koledzy opowiedzą nam o swojej przygodzie ze szkołą i obowiązkach pierwszoklasisty, my zaś przypomnimy Im przedszkolne lata podczas wspólnej zabawy andrzejkowej. Dzieci wezmą udział w zajęciach dydaktycznych nawiązujących do dawnych polskich tradycji, związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami, podczas których panny chciały poznać przyszłego męża. Dowiedzą się też, że kawalerowie nie obchodzili Andrzejek - tylko Święto Katarzynki. Nie zabraknie oczywiście tanecznych korowodów i pałaszowania smakołyków. Odprawimy też ,,andrzejkowe wróżby.” Atrakcją dla Gości i wszystkich Przedszkolaków będzie niewątpliwie Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców. Mile widziane są kostiumy ,,rodem z Łysej Góry.” Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

04 XII 2019r.

Warsztaty ekologiczne z udziałem licealistów z I LO im. Stefana Żeromskiego
w Kielcach

Realizując zajęcia edukacyjne dotyczące ochrony środowiska naturalnego i klimatu, zapraszamy Dzieci w dniu 4 grudnia 2019r. o godzinie 10:00 do udziału w warsztatach ekologicznych, które przeprowadzą licealiści, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Nie bez przyczyny warsztaty odbędą się w Dniu Barbórki – Święta Górników. Pragniemy w tym roku poruszyć wśród Dzieci ważny temat, jakim jest szkodliwy wpływ energetyki opartej na węglu na jakość powietrza, którym oddychamy. Będzie to kolejna lekcja dotycząca podejmowania działań i inicjatyw w walce o „czyste powietrze wokół nas”. Uświadamianie Dzieci na temat globalnych problemów związanych z wszechobecnym smogiem jest bardzo istotne. Postanowiliśmy dołożyć cegiełkę w tej walce edukując Najmłodszych, aby zdawali sobie sprawę jak poważne konsekwencje zdrowotne grożą ludności na całym świecie z powodu zanieczyszczonego powietrza i efektu cieplarnianego. Licealiści przeprowadzą z Dziećmi warsztaty i zaprezentują filmy proekologiczne w ramach projektu społecznego: „Zwolnieni z Teorii”. Rozwijając wśród Przedszkolaków świadomość poszanowania świata przyrody, od której zależy nasza przyszłość, nie umniejszymy oczywiście znaczenia odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas warsztatów przyczyni się w przyszłości do większego zaangażowania Dzieci w działania proekologiczne.

05 – 06 XII 2019r.

„Mikołajki” - cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:
- pielęgnowanie tradycji i zwyczajów związanych z wizytą Św. Mikołaja,

- budzenie u Dzieci poczucia empatii oraz rozumienia emocji i potrzeb drugiego człowieka,

- odczuwanie radości z obdarowywania innych,                                                            
- stwarzanie okazji do okazywania pozytywnych uczuć radości i wdzięczności bliskim,                                                                                              

- pogłębianie współpracy między przedszkolem a Rodzicami.

06 XII 2019r.

Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu

Kochane Dzieci w dniu 6 grudnia 2019r. powitamy w Przedszkolu Świętego Mikołaja. Wspólnie z Rodzicami obejrzymy spektakl w wykonaniu animatorów Agencji Artystycznej Mat-Art, o niezwykle tajemniczym tytule: ,,Święta odwołane”. W ubiegłym roku Dzieci z drżeniem serca śledziły przebieg wydarzeń w fabrycew Laponii, w której roztargniony Elf Rafi razem z Elfem Iskierką próbowali naprawić generator prezentów. Przedszkolaki zastanawiały się, czy Elfy poradzą sobie w tej dramatycznej sytuacji i czy czekające na całym Świecie Dzieci otrzymają swoje wymarzone upominki. Na szczęście dzielne Elfy, po wielu zabawnych perypetiach uratowały sytuację i Dzieci mogły cieszyć się z odwiedzin tak długo wyczekiwanego Gościa. Obecnie, jak nas zapewnił Rudolf Czerwononosy nic nie zakłóca wytężonej pracy Elfów. Dotarł jednak do nas niepokojący sms od Kometki, która przeczytała w przekazach medialnych straszną wiadomość, że Święta w tym roku zostały odwołane!!! Bardzo przejęta i zmartwiona tą smutną nowiną wyruszyła w świat, aby nie dopuścić do katastrofy. Postarajmy się pomóc Kometce rozwiązać ten poważny problem, wspierając bohaterów opowieści naszym pozytywnym myśleniem, by swoim działaniem zatrzymali magię Świat Bożego Narodzenia. Jak potoczy się akcja i czy przybędzie do nas Św. Mikołaj aby obdarować Dzieci wymarzonymi upominkami dowiemy się o godzinie 9:30. Przygotujmy się do tego wyjątkowego spotkania zdobywając wiedzę na temat Laponii, rodziny Św. Mikołaja oraz imion Elfów i Reniferów biegnących w zaprzęgu Mikołajowych sań. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców na spotkanie z tak długo wyczekiwanym Gościem.

10 XII 2019r.

Koncert Bożonarodzeniowy z udziałem Studentów UJK w Kielcach „Śpiewajmy
i grajmy Mu … Małemu”

Kochane Dzieci, to już czwarta edycja Koncertu Bożonarodzeniowego z udziałem Studentów z UJK w Kielcach. W tym roku zapraszamy Was w muzyczną podróż w poszukiwaniu instrumentów muzycznych zaczarowanych magią Świąt. Będziemy wspólnie kolędować i grać Maleńkiemu Jezusowi pod gałązkami pachnącego drzewka, by przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola studentów III roku Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie imienia Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy pod opieką Pani Anny Pawłowskiej, odbywają u nas praktykę pedagogiczną w ramach zajęć muzyczno-ruchowych. Nasi Goście, których opiekunem artystycznym jest kierownik praktyk pedagogicznych, Pani dr Joanna Sztejnbis - Zdyb, przygotowali dla Was muzyczną niespodziankę. Będzie nią Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 10 grudnia 2019 roku o godzinie 10:30. Usłyszymy Świąteczny Koncert Instrumentalny oraz pastorałki i polskie kolędy, podkreślające radość płynącą ze Świąt. Może uda nam się zagrać wspólnie z Wykonawcami na instrumentach muzycznych, wśród których królować będą: gitara klasyczna, ukulele, cajon, saksofon, pianino, akordeon, gitara basowa, skrzypce, dzwonki, trójkąt i janczary. Liczymy na wiele muzycznych prezentów, wszak Święta Bożego Narodzenia to czas radości i niespodzianek.

11 XII 2019r.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – Dzień Aktywnej Rehabilitacji

W dniu 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród Dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Odwiedzą nas z tej okazji w dniu 11 grudnia 2019r. Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest całościowe i systemowe rozwiązywanie jak największej liczby problemów, które przyczyniają się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. W tym ważnym dniu zaszczycą nas swoją obecnością: Pani Agata Mazur-Czupryńska - Mama naszego kolegi Igorka z grupy Muchomorków oraz Pani Agata Pietrasik. Spotkanie pozwoli Dzieciom inaczej spojrzeć na swoją niepełnosprawność i niepełnosprawność innych osób. Zajęcia przeprowadzone w ciekawej i niekonwencjonalnej formie uświadomią naszym Podopiecznym, że nie należy wykluczać ludzi z uwagi na stan zdrowia. Że pomimo niepełnosprawności mogą być w dużym stopniu samodzielni i niezależni w życiu codziennym, rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Dzieci z grupy Muchomorków, Motylków i Stokrotek zapraszamy na godz. 10:00, zaś Biedronki i Pszczółki na godz. 11:00. Zapraszamy Rodziców do udziału w tym ważnym wydarzeniu.        

12 XII 2019r. Zapraszamy na Świąteczne Warsztaty Plastyczne „Stała pod śniegiem Panna Zielona”      
Drodzy Rodzice, w dniu 12 grudnia 2019r. w godzinach od 15:30 do 17:00 odbędą się w Sali Wielofunkcyjnej naszego przedszkola warsztaty plastyczne o tematyce związanej ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, na które zapraszamy Państwa serdecznie wraz z Dziećmi. Zapisy na udział w warsztatach prowadzi główny organizator - Pani Edyta Schmid-Surgiel.
Święta to czas radości i wspomnień z dzieciństwa, którym towarzyszy zapach jodły, czekolady, pomarańczy i aromat makowca. W świątecznej aurze, przy blasku Gwiazdy Betlejemskiej przeniesiemy się do zimowego lasu. Wykonamy wspólnie piękne i oryginalne ozdoby na wigilijny stół, w postaci ukochanej przez Dzieci Choinki. W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: karton, sizal, sznurek, watę, bibułę, brokatowy papier, koronki, koraliki, piórka, kolorowe pomponiki, cekiny i świecidełka. Wyczarujemy wspólnie, bajecznie ozdobione choinki, ciesząc się z efektów naszej pracy z Dziećmi. Niech radość tworzenia i magia Świąt towarzyszą Państwu w Bożonarodzeniowych Warsztatach Plastycznych.

16 XII 2019r. -M iS

17 XII 2019r. - P

18 XII 2019r. - M

19 XII 2019r. - B

Jasełka i Spektakle Bożonarodzeniowe w Przedszkolu

Zgodnie z piękną tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i Święta Bożego Narodzenia, Dzieci zaprezentują swoim Bliskim niosące nadzieję i radość Jasełka Bożonarodzeniowe. Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek zapraszają Rodziców na uroczystość i wzruszający spektakl Bożonarodzeniowy w dniu 16 grudnia 2019r. Starszaki z grupy Pszczółek zaprezentują swoim Bliskim tradycyjne i piękne w swojej prostocie Jasełka w dniu 17 grudnia 2019r. Maluszki z grupy Muchomorków będą gościć Rodziców w dniu 18 grudnia 2019r, z ciepłym przesłaniem radości z narodzin Dzieciny, zaś Biedronki prezentując urokliwe Jasełka wprowadzą swoich Bliskich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia 2019r. Wszystkie świąteczne uroczystości odbędą się o godzinie 13:30. Aby tradycji stało się zadość Dzieci przygotowały dla zaproszonych Gości miłą niespodziankę i świąteczne łakocie. Obdarują Bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami i zaproszą do wspólnego śpiewania kolęd w blasku świateł choinki. Prosimy Państwa o uśmiech, ciepłe słowa i świąteczny nastrój. Serdecznie Państwa zapraszamy.

20 XII 2019r.

Wigilia w Przedszkolu

Pozostając w nastroju radosnego oczekiwania na pierwszą gwiazdkę zwiastującą narodziny Dzieciątka Jezus, Dzieci będą uczestniczyły w cyklu zajęć dydaktycznych mających na celu przygotowanie Ich do świadomego udziału w nadchodzących, tak bardzo rodzinnych Świętach Bożego Narodzenia. W dniu 20 grudnia 2019r o godzinie 10:00, Dzieci z każdej z grup przedszkolnych spotkają się w swoich salach przy wigilijnym stole z Nauczycielami i Pracownikami Przedszkola. Kultywując piękne Bożonarodzeniowe tradycje, Przedszkolaki nakryją do wigilijnego stołu, połamią się opłatkiem i złożą wszystkim świąteczne życzenia. Przy choince, w blasku świec, Dzieci zaśpiewają polskie kolędy i pastorałki dzieląc radość z narodzin Dzieciny. Życzymy naszym Milusińskim niezapomnianych wrażeń.

16 – 24 XII 2019r.

W oczekiwaniu na pierwszą Gwiazdkę - cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:

- przybliżenie Dzieciom tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,
- budzenie wrażliwości, inicjowanie pozytywnych przeżyć Dziecka,
- doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u Dzieci,
- rozwijanie uzdolnień artystycznych: aktorskich, plastycznych, muzycznych, recytatorskich i wokalnych,
- tworzenie miłego, ciepłego i świątecznego nastroju w grupie
oraz w przedszkolu.

07 – 10 I 2020r.

Biały Tydzień w Przedszkolu

W dniach od 7 do 10 stycznia 2020r. Nasze Przedszkolaki wezmą udział w Akcji ,,Biały Tydzień w Przedszkolu,” której głównym celem jest integracja Dzieci podczas wspólnych przygotowań do powitania Zimy, rozwijanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. W tym szczególnym tygodniu czeka na naszych Milusińskich wiele niespodzianek. W dniu 7 stycznia Nauczyciele zapoznają Dzieci z nazwami miesięcy, charakterystycznymi zjawiskami atmosferycznymi i warunkami pogodowymi, towarzyszącymi zmianom pór roku, oraz zdradzą Dzieciom jakie niespodzianki czekają na nas w przyrodzie zimą. Nie zabraknie też rozmów na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Mamy nadzieję, że dopisze nam zimowa aura i sprawdzimy zdobytą wiedzę podczas zajęć ruchowych w naszym ośnieżonym ogrodzie, które dostarczą nam wiele radości i ciepłych wrażeń, mimo … trwającej zimy. Następnego dnia Przedszkolaki będą miały pole do rozwijania wyobraźni i kreatywności zamieniając się w wytrawnych kucharzy, przygotowując wymyślne i zdrowe białe pyszności z sera, czekolady, jogurtu, jajek i białych warzyw, które spałaszują przy pięknie nakrytych stołach, przybranych własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Ważnym akcentem Białego Tygodnia będzie twórcza aktywność plastyczna Dzieci zaplanowana na dzień 9 stycznia. Podczas zajęć ,,Malujemy Świat bielą, srebrem i błękitem” Przedszkolaki wykonają indywidualnie i zbiorowo wspaniałe dzieła plastyczne: białe pejzaże oraz fantazyjne lodowe postaci i kompozycje – czerpiąc pomysły z własnej wyobraźni oraz otaczającego nas świata. W ostatnim, dniu - 10 stycznia 2020r. powitamy uroczyście Panią Zimę. Pomogą nam w tym Dzieci z każdej z grup, które zaprezentują Przedszkolakom program artystyczny ,,Z zimą na start.” W przedstawieniu oprócz tytułowej Bohaterki Zimy wystąpią przeróżne zimowe postaci, które zaproszą nas do wspólnych zabaw zimowych. Po spektaklu zapraszamy wszystkie Dzieci do radosnych pląsów podczas Białego Balu Śnieżnych Ludków, przy wtórze zimowych przebojów. Oczywiście w tym dniu obowiązują białe stroje. Życzymy   Dzieciom śnieżnych wrażeń, twórczej aktywności i białego uśmiechu.

15 I 2020r.

Spektakl Teatru Uśmiech z Krakowa ,,Zimowa opowieść”

Kontynuując tematykę zimową zapraszamy Dzieci w dniu 15 stycznia 2020r. na spotkanie z aktorami Teatru Uśmiech z Krakowa, którzy zaprezentują nam spektakl ,,Zimowa opowieść.” Podczas przedstawienia Widzowie poznają świat Misia Gerwazego, który boryka się tej zimy z niemałym problemem. Pomimo usilnych starań i prób nie udaje mu się zapaść w sen zimowy. Błąkając się po lesie spotyka na swej drodze przeróżne zwierzątka i postaci, które można poznać tylko zimą. Towarzysząc bohaterom opowieści poprzez aktywny udział w spektaklu, Przedszkolaki bawiąc się wybornie, zdobędą wiele ciekawych informacji o funkcjonowaniu flory i fauny w zimowej aurze, dowiedzą się czym jest ,,koło życia” a piękna Pani Zima przybliży Im zwyczaje zwierząt żyjących aktywnie podczas tej chłodnej i jednocześnie pięknej pory roku. Spektakl odbędzie się o godzinie 11.00. Życzymy Przedszkolakom wspaniałych wrażeń.

16 I 2020r.

Koncert Kameralny Filharmonii Świętokrzyskiej „Karnawał po polsku”

W dniu 16 stycznia 2020r zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym pt: „Karnawał po polsku,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Polskie tańce narodowe to nasza duma. Podczas koncertu poznamy je lepiej i damy się porwać karnawałowej zabawie. Wspaniałe rytmy Polki, Mazurka, Krakowiaka, Kujawiaka, Oberka, Poloneza i siarczystego Zbójnickiego wprowadzą nas w iście staropolski, karnawałowy nastrój. W tej muzycznej przygodzie do przeszłości, gdy podczas karnawału obcasy krzesały iskry, towarzyszyć nam będą skrzypce, magiczny instrument muzyczny akordeon oraz śpiew. Zapraszamy serdecznie Dzieci na godz. 11:15.

16 – 17 I 2020r.

„Dzień Babci i Dziadka”- cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:

- kultywowanie tradycji przedszkola z udziałem zaproszonych Gości,
- wzmacnianie więzi rodzinnych,
- rozwijanie umiejętności okazywania miłości, czułości, serdeczności, zrozumienia i życzliwości bliskim,
- poznawanie i kultywowanie tradycji rodzinnych,
- aktywność plastyczna, wokalna i taneczna Dzieci, wynikająca z chęci sprawienia radości Babciom i Dziadkom.              

20 I 2020r. – B

21 I 2020r. – M i S

22 I 2020r. – P

23 I 2020r. - M

Dzień Babci i Dziadka            

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na najbardziej wyjątkowe dla Wnuków Święto czyli Dzień Babci i Dziadka, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Uroczystość z okazji tak ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Babcie i Dziadkowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu Wnuków. Doceniają Ich sukcesy, pomagają pokonać trudności, kochają Dzieci miłością bezwarunkową, pogodną i szczerą. Pamiętając o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach, Dzieci zaprezentują Państwu programy artystyczne, w których wyrażą radość, ciepło, ufną dziecięcą miłość, wdzięczność i przywiązanie do swoich Bliskich, ubarwiając je tańcami, wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Pięknego Święta Seniorów Rodu. Dziękując za opiekę, miłość, cierpliwość i oddanie Przedszkolaki zapraszają kochane Babcie i Dziadków na Uroczystości, które odbędą się w siedzibie przedszkola: 20 stycznia 2020r o godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Biedronek 21 stycznia 2020r o godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek 22 stycznia 2020r o godz. 13:30 zapraszają Starszaki z grupy Pszczółek 23 stycznia 2020r o godz. 13:30 zapraszają Maluszki z grupy Muchomorków Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii, pociechy z Wnuków i wiary w to, że każdy dzień może być wspaniały.  

CYKLICZNIE: W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym będziemy odwiedzać Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kielcach, naszych kochanych Sąsiadów. Przybędziemy do Nich w rocznicę Odzyskania Niepodległości, odwiedzimy Ich z opłatkiem i podzielimy się radością z narodzin Jezusa prezentując spektakl ,,Jasełka.” Przyjdziemy z życzeniami, laurkami i występem artystycznym z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka” - aby dzielili z nami radość zabawy i aby czuli, że są ważni i potrzebni - tak jak w rodzinie.

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.