^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Grupy integracyjne

Kronika Przedszkola

Pierwszy Dzień w Przedszkolu

W poniedziałek  w dniu 2 września 2019r. wszystkie Przedszkolaki zostały serdecznie powitane przez Pracowników naszego przedszkola. Na Dzieci czekały pachnące czystością sale dydaktyczne oraz stęsknione zabawki. Czas rozstania z Rodzicami był trudnym przeżyciem, szczególnie dla Maluszków, które pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola i dopiero rozpoczęły przygodę w przedszkolnej społeczności. Jednak po pierwszych, nieśmiałych kroczkach na twarzyczkach Dzieci zagościły nieśmiałe uśmiechy. Także Nauczyciele, którzy podjęli pracę w naszym pięknym, przyjaznym przedszkolu, musieli przełamać pierwsze lody. Najmłodsze Muchomorki zapoznały się z pomieszczeniami przedszkola i zabawkami, zaś starsze Dzieci przypomniały sobie magiczne zasady Kodeksu Przedszkolaka. Po zajęciach dydaktycznych przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody Dzieci rozładowały nadmiar energii na placu zabaw. Początki bywają niełatwe, ale trzeba przyznać, że Nasi Milusińscy z pierwszymi wyzwaniami poradzili sobie wspaniale. Wszystkim Przedszkolakom życzymy zapału do nauki, niespożytych sił do zabawy, wielu przyjaciół oraz udanego pobytu w przedszkolu, zaś Nauczycielom i Pracownikom placówki wiele wytrwałości, siły i motywacji do podejmowania wyzwań, jakie napotykamy w pracy z Dziećmi. Dużo zdrowia, uśmiechu, pozytywnej energii i sukcesów w pracy zawodowej. Aby motorem naszych działań zawsze było Dziecko i jego potrzeby. Aby codziennie towarzyszyła nam duma z osiągnięć naszych Podopiecznych. 

 

Bawimy się i uczymy

Łapiemy promyki słońca

 

 

 

Dzień Przedszkolaka

Zgodnie z tradycją w dniu 20 września Przedszkolaki w całej Polsce świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku. Pierwsza Edycja Dnia Przedszkolaka odbyła się w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Podkreślając znaczenie edukacji przedszkolnej w życiu społecznym przyjęto wówczas myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość i edukacja.” W bieżącym roku Dzień Przedszkolaka odbył się pod hasłem „Jestem sobie Przedszkolakiem, jestem ważny, dużo znaczę.” Celem imprezy było promowanie właściwie rozumianej idei integracji społecznej, kształtowanie umiejętności nawiązywania przez Dzieci serdecznego kontaktu z Rówieśnikami, utrwalanie zasad dobrego wychowania i poszanowania potrzeb drugiego człowieka oraz budowanie atmosfery radości, zaufania, otwartości i poczucia bezpieczeństwa. Uroczystość odbyła się w sali wielofunkcyjnej. Pani Edyta Schmid-Surgiel po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu Dzieciom celu spotkania zaśpiewała z naszymi Milusińskimi hymn „Dzień Przedszkolaka”, a także przeprowadziła krótki quiz wiedzy na temat życia w naszym przedszkolu. Następnie Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Odbyły się zajęcia muzyczno – ruchowe do piosenek „Jedzie pociąg z daleka” i „Tańcz, tańcz, tańcz”. W ramach współpracy każda grupa wykonała drzewo Leszczyny, będące symbolem poczucia przynależności do naszych małych społeczności. Opiekunowie grup wpisali na listkach imiona Przedszkolaków. Po smacznym obiedzie nie zabrakło okazji do  twórczej działalności plastycznej Dzieci, której efektem były ciekawe prace uświetniające to wyjątkowe Święto, które dostarczyło naszym Pociechom wiele miłych wrażeń. Życzymy Wszystkim Milusińskim, by w przedszkolu, spełniały się Dziecięce marzenia. 

 

 

 

 

 

Dzień Chłopaka w Przedszkolu

„Dziś dziewczynki sto lat śpiewają,
bo chłopcy swoje święto mają.
Z okazji tego Dnia niezwykłego,
życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego”.

,,Dziś w przedszkolu święto mamy, wszystkich Chłopców pozdrawiamy.” Pod takim hasłem w Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Święto Chłopców stwarza okazję do wyrażenia pozytywnych emocji, pozwala budować atmosferę życzliwości i czerpać radość ze wspólnej zabawy. Tym razem niespodziankę dla wszystkich Przedszkolaków przygotowały Dzieci z grupy Biedronek. Zaprezentowały wspaniały występ artystyczny, którego uroczysty charakter podkreśliła piękna, kolorowa scenografia. Zgodnie z tradycją mali i dorośli Mężczyźni otrzymali od Koleżanek pomysłowe upominki, zakupione przez Radę Rodziców. Nie zabrakło także słodkich przysmaków dla wszystkich Przedszkolaków. Uśmiechom i oznakom sympatii nie było końca. Pani Dyrektor w imieniu wszystkich Pań złożyła najserdeczniejsze życzenia obecnym Dżentelmenom. Mamy nadzieję, że ten dzień sprawił Panom wiele radości i na długo pozostanie w Ich pamięci. 

 

 

 

 

Akcja Sprzątanie Świata
25 lat dla Ziemi i dla Ludzi

W dniach od 23 do 24 września 2019 roku już po raz kolejny nasze przedszkole uczestniczyło w Akcji ,,Sprzątanie Świata- Polska’’, która obejmowała porządkowanie najbliższej okolicy w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World.” Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.  Do Polski ,,Sprzątanie Świata” wprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia- Mira Stanisławska- Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze
w trzecim tygodniu września, stając się jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,, Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy.” Nasze Przedszkolaki pod czujnym okiem swoich Pań zaopatrzone w rękawice ochronne i foliowe worki sprzątały teren wokół przedszkola. Dzieci z pełnym zaangażowaniem zbierały znalezione na trawnikach i chodnikach papierki, butelki szklane, plastikowe opakowania po napojach i segregowały je do odpowiednich worków. Udział Przedszkolaków w Akcji ,,Sprzątanie Świata’’ przyczynił się do rozbudzenia wrażliwości i świadomości ekologicznej Dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uświadomił również grożące niebezpieczeństwa spowodowane zanieczyszczeniami i dewastacją środowiska przyrodniczego w skali globalnej. Wspólne ,,sprzątanie świata” pozwoliło zbudować atmosferę zadowolenia i radości z dobrze wykonanego zadania. Mamy nadzieję, że postawa Dzieci znajdzie kontynuację w aktywności osób dorosłych, które zadbają o jakość życia swoich Dzieci i przyszłych Pokoleń. 

 

 

 

 

 

Próbna Ewakuacja

Pożar to zdecydowanie największe zagrożenie dla budynku oraz osób w nim przebywających. Nie ma obiektów całkowicie bezpiecznych, dlatego użytkownicy budynku – w tym przypadku przebywające w nim Dzieci oraz Pracownicy przedszkola – powinni mieć świadomość, jak należy zachować się w przypadku wybuchu pożaru. Znajomość procedury ewakuacyjnej jest niezwykle istotna, gdyż w znaczący sposób zwiększa szanse uniknięcia niebezpieczeństwa wszystkim osobom znajdującym się w pobliżu miejsca zagrożenia. W naszym przedszkolu próbna ewakuacja odbyła się w dniu 26 września 2019 r. Nad sprawnym przeprowadzeniem akcji ewakuacyjnej czuwał młodszy kapitan Straży Pożarnej - Pan Dominik Gad. W momencie ogłoszenia alarmu (ciągły sygnał dźwiękowy trwający 3minuty) wszyscy rozpoczęli opuszczanie budynku wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Wychowawcy przeprowadzili Dzieci z sal dydaktycznych do szatni, a następnie po szybkim i sprawnym założeniu kurtek  wszyscy wyszli na plac przedszkolny – wyznaczony na miejsce zbiórki, gdzie sprawdzono listy obecności. Osoba kierująca ewakuacją - pani Jola Fidecka jako ostatnia opuściła budynek, zostawiając otwarte drzwi, aby umożliwić strażakom wejście do środka budynku. Następnie sprawdziła stan liczbowy Dzieci z grup przedszkolnych oraz obecnych Pracowników, przyjmując raporty od wyznaczonych osób. Próbna ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie. Wszyscy przestrzegali ustalonych zasad, nie wystąpiły żadne objawy paniki. Od początku do końca działano zgodnie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Planem Ewakuacji. Dyrektor przedszkola składa serdeczne podziękowania Dzieciom i Pracownikom Placówki oraz Kapitanowi Straży Pożarnej - Panu Dominikowi Gad za sprawne przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej.