Kronika Przedszkola

Warsztaty Teatralno-Taneczne

W dniu 16 marca 2015 roku odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty teatralno-taneczne pod intrygującym i tajemniczym tytułem: „W starej szafie.” Przygotowała i przeprowadziła je Pani Beata Jarosz – zaprzyjaźniony z dziećmi choreograf i plastyk. Zajęcia taneczne przeplatane motywami bajkowymi, miały na celu pobudzenie wyobraźni dziecięcej oraz bezpośredni kontakt naszych przedszkolaków z muzyka, choreografią i tańcem. Dzieci poprzez ruch sceniczny, tańcząc w rytmie nastrojowej muzyki odkrywały tajemnice ,,starej szafy.” Fantazja i rzeczywistość spotkały się z przeszłością  i współczesnością. Bajecznie kolorowe rekwizyty autorstwa Pani Beaty - czyli ,,skarby odnalezione w starej szafie,” dostarczyły dzieciom wiele radości i pozwoliły im przenieść się do świata bajek. Przedszkolaki przebrane w fantazyjne kapelusze typu: sombrero, melonik i kapelusz kowbojski oraz w kostiumy uszyte w kształcie wielkich butów, tańcząc, nie tylko zapoznały się z nazwami oryginalnych nakryć głowy ale też określały ich kolory, klasyfikując je do barw ciepłych i zimnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty teatralno-taneczne. Pozdrawiamy serdecznie Panią Beatę.

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.