Pierwszy Dzień w Przedszkolu

Po wakacyjnej przerwie, w dniu 1 września 2020r. wszystkie Przedszkolaki rozpoczęły nową przygodę z Przedszkolem. Dzieci długo czekały na to, aby ponownie spotkać się ze swoimi Koleżankami i Kolegami, by zobaczyć swoje ukochane Panie  oraz uczestniczyć w zajęciach i beztroskiej zabawie.
Przybycie do Przedszkola okazało się dużym wyzwaniem dla najmłodszych Dzieci, które musiały rozstać się ze swoimi Rodzicami i po raz pierwszy przekroczyć próg naszej placówki. Był to niewątpliwie bardzo trudny i znaczący moment w ich życiu. W przedszkolu na Dzieci czekały podpisane imieniem  i nazwiskiem szafki w szatni z kolorowymi znaczkami.

Po wejściu do sal dydaktycznych, starannie przygotowanych  na przyjęcie Dzieci i pięknie ozdobionych barwnymi  i pomysłowymi dekoracjami, Panie Nauczycielki z radością  i uśmiechem w sercu witały wszystkie Przedszkolaki.

Po zapoznaniu Dzieci z nowymi Koleżankami i Kolegami, kolorowymi znaczkami na półeczkach i oryginalnymi kącikami tematycznymi, Panie organizowały gry i zabawy według upodobań Dzieci, czytały Im książeczki, prowadziły swobodne rozmowy z Przedszkolakami i stwarzały sytuacje wyzwalające w Nich twórczą aktywność. Poprzez zabawy integracyjne tworzyły atmosferę sprzyjającą adaptacji Dzieci w przedszkolu. Muchomorki, Motylki, Pszczółki i Biedronki poznały lub przypomniały sobie Kodeks Przedszkolaka, czyli zbiór praw  i obowiązków, o których każdy Przedszkolak powinien pamiętać. Korzystając z pięknej pogody Dzieci rozładowały nadmiar energii na placu zabaw. Pani Dyrektor ciepłymi słowami witała Dzieci w każdej z sal, życząc Im udanego pobytu w przedszkolu, niespożytych sił do zabawy i zapału do nauki. Panowie Dozorcy i Pan Konserwator przygotowali ogród przedszkolny i plac zabaw wyposażony w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia zabawowe. Panie z kuchni, Halinka i Sylwia przygotowały  pyszne i zdrowe posiłki, które wzmocniły siły i dostarczyły Dzieciom energii, tak potrzebnej  w nauce i zabawie. Życzymy wszystkim  Przedszkolakom, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

 

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.