Urodziny Pluszowego Misia w Przedszkolu
„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”.
25 listopada 2020r. Dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Nasze Przedszkolaki z uwagi na obostrzenia epidemiczne w bieżącym roku szkolnym nie przybyły do przedszkola ze swoim ukochanym Pluszakiem- Misiem, lub inną ulubioną zabawką. Dlatego w tym dniu Nauczyciele z grup: Muchomorków, Motylków, Pszczółek i Biedronek przeprowadzili zajęcia dydaktyczne, podczas których zapoznali Dzieci z historią narodzin Pluszowego Misia i postaciami innych pluszaków, znanych w każdej części świata: Kubusiem Puchatkiem, Misiem Paddingtonem i Uszatkiem.
W grupie „Motylków” Dzień Pluszowego Misia rozpoczął się wspólnym oglądaniem spektaklu kukiełkowego pt. „Złotowłosa i trzy misie”. Dzieci z dużym zainteresowaniem i uwagą śledziły przygody małej dziewczynki, która spotkała w lesie trzy niedźwiadki. Następnie zaciekawione Dzieci poznały historię „narodzin” Pluszowego Misia oraz obejrzały prezentację multimedialną o znanych i mniej znanych misiach, bohaterach dziecięcych bajek. Postać Misia Uszatka wzbudziła ogromne zainteresowanie u Przedszkolaków, które dzięki pięknej animacji obejrzały z zachwytem bajkę z jego udziałem. Dzień Pluszowego Misia był też wspaniałą okazją do wprowadzenia Dzieci w świat kodowania. Dzięki zabawie w kodowanie, Motylki w ciekawy i przystępny sposób wprowadzone zostały w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji czyli tzw. myślenia komputacyjnego. Zbudowana podczas kodowania postać Kubusia Puchatka była dla Dzieci wielkim zaskoczeniem oraz powodem do dumy i radości. Ważnym punktem uroczystości była zabawa taneczna przy ulubionych dziecięcych utworach. Jednak największe emocje u naszych Pociech wywołała zabawa ruchowa przy muzyce „Taniec dla Dzieci Gumi Miś”. Nasi Milusińscy z wielkim zaangażowaniem odtwarzali układ taneczny, prezentowany z ekranu telewizora przez panią Olę i postać przyjaznego pluszowego misia Blu. Atrakcją „misiowych” zajęć było także wykonanie prac plastycznych, oczywiście z misiem w roli głównej. Uroczystość zakończyła się degustacją smakołyku każdego misia, czyli herbatników oblanych miodem.
W grupie „Biedronek” Przedszkolaki rozpoczęły zajęcia od zapoznania się z krótką historią niezwykłej maskotki jaką jest Pluszowy Miś. Dzieci dowiedziały się, że jego historia rozpoczęła się w 1902 roku za sprawą Prezydenta Stanów Zjednoczonych- Theodore Roosevelta, który wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, podczas którego został postrzelony mały niedźwiadek. Wrażliwość Prezydenta sprawiła, że uwolniono małego misia. Fakt ten wszyscy przyjęli z ulgą i radością. Wychowawczynie sprawdziły wiedzę Przedszkolaków przeprowadzając krótki quiz o bajkowych misiach, podczas którego Dzieci wykazały się zaangażowaniem, pomysłowością i wspaniałą pamięcią. Radosnym punktem uroczystości była zabawa taneczna przy piosence „Jadą, jadą misie” oraz zabawa ruchowa będąca inscenizacją opowiadania „Misie i miód”. Dzieci z zapałem wykonały również pracę plastyczną „Mój Przyjaciel Miś”, wyklejając kłaczkami wełny postać Jubilata. Na koniec wspólnego świętowania Dzieci wzięły udział w konkursie pt: „Wyjadanie miodku”, w czasie którego bawiły się „smakowicie”.
Przedszkolaki z grupy „Muchomorków” rozpoczęły Dzień Urodzin Pluszowego Misia obejrzeniem bajki „Mały Miś”, która wzbudziła ich zainteresowanie i zaciekawienie. Dzieci miały również możliwość zapoznania się z historią narodzin misia oraz jakim przeobrażeniom uległ na przestrzeni ponad 100 lat, słuchając opowiadania pt:„ Jak zmieniał się miś”. Dzień Pluszowego Misia był też wspaniałą okazją do wspólnego śpiewu i zabaw tanecznych, przy wtórze ulubionych dziecięcych utworach muzycznych. Radość trwała i trwała. Dzieci bawiły się doskonale. Po śpiewach i tańcach przyszedł czas na wykonanie prezentów dla 118-letniego Jubilata. Nasi Milusińscy wykonali pracę plastyczną „Miś Uszatek”. Wstępem do działalności artystycznej było obejrzenie bajki z naszym bohaterem w roli głównej. Wykonane przez Dzieci prace zostały wyeksponowane na wystawie w przedszkolu.
W grupie „Pszczółek” Dzień Pluszowego Misia rozpoczął się od wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dzieci bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Pluszowe niedźwiadki” i „Miś Uszatek.” Wspaniale inscenizowały mimiką i gestami treść utworów muzycznych z misiami wykonanymi wcześniej z balonów. Nauczyciele zapoznali Wychowanków z historią Pluszowego Misia. Po radosnych tańcach i śpiewie przyszedł czas na wspólne wykonanie grupowego plakatu pt.: „Pluszowy Miś” z wykorzystaniem włóczki. Dzieci obejrzały także bajkę „Miś Uszatek”, której animacja wzbudziła ich zainteresowanie, ciekawość i zachwyt, gdyż nie znały wcześniej bohaterów bajki. Spotkanie z Pluszowym Misiem zostało uwiecznione na licznych fotografiach. Nasze Przedszkolaki mogły także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w misiowej „foto-budce”. Zwieńczeniem zajęć było wielkie, urodzinowe przyjęcie wydane z okazji jubileuszu Pluszowego Misia, podczas którego Pszczółki pałaszowały „misiowe przysmaki”. Dzień Pluszowego Misia dostarczył wszystkim Uczestnikom radosnych przeżyć i wspaniałych emocji. Był niezwykłym i radosnym wydarzeniem, pełnym niezapomnianych wrażeń. Sprawił, że na twarzach Naszych Milusińskich pojawił się uśmiech.
Biedronki

 
 
Pszczółki

 
 
Motylki

 
Muchomorki


 
Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.