muchomorki
Grupa Muchomorki
motylki
Grupa Motylki
pszczółki
Grupa Pszczółki

Deklaracja dostępności

Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 8 w Kielcach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony ps8.kielce.eu.

Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • w kodzie jednej z podstron (link) istnieje znacznik iframe, który nie ma poprawnie sformułowanego atrybutu „title” opisującego zawartość prezentowaną w ramce;
  • na stronie głównej (link) istnieją błędy w definicji hierarchii nagłówków - brakuje nagłówka H1 oraz pominięto poziom nagłówka;

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:

  • strona została zbudowana w oparciu o metodę „Responsive Web Design”, w skrócie RWD. Metoda ta sprawia, że serwis automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu. Nie wymaga powiększania, ani przewijania w kierunku poziomym. W urządzeniach takich jak tablety, smartfony, telefony komórkowe serwis jest znacznie bardziej czytelny i przyjazny w obsłudze.
  • strona nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Jolantą Bieniek — mejlowo dyrektor@ps8.kielce.eu lub telefonicznie 41 3612144.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Jolanta Bieniek — Dyrektor Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 8 w Kielcach,
  • Adres: ul. Żółkiewskiego 12, 25-130 Kielce,
  • mejl: dyrektor@ps8.kielce.eu.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 8 w Kielcach — ul. Żółkiewskiego 12, 25-130 Kielce

Dojście do budynku możliwe jest od strony ulicy Żółkiewskiego (do wejścia głównego prowadzą od furtek przez teren działki przedszkola dwa ciągi komunikacyjne).

Przedszkole posiada własne parkingi. Istnieje możliwość skorzystania z 4 miejsc postojowych na parkingu wyłożonym ażurowymi płytami, usytuowanym od strony południowej za ogrodzeniem przedszkola. Do dyspozycji użytkowników placówki pozostaje także 9 miejsc parkingowych wyłożonych ażurowymi płytami, usytuowanych wzdłuż drogi pożarowej oraz 6 oznakowanych miejsc parkingowych wyłożonych kostką – dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Za budynkiem przedszkola od strony północnej, do dyspozycji personelu przedszkola pozostaje 10 miejsc postojowych usytuowanych na utwardzonym parkingu wysypanym tłuczniem.

Wejście główne do budynku przedszkola znajduje się od ulicy Żółkiewskiego. Aby wejść na teren przedszkola należy przejść między barierkami ochronnymi oraz przez furtkę w ogrodzeniu otwieraną ręcznie. Prześwity między barierkami i szerokość furtki dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przedszkole zlokalizowane jest w parterowym budynku. Ciągi piesze, droga wewnętrzna oraz wejście na teren placu przedszkolnego i do budynku pozbawione są barier architektonicznych. W obiekcie i wokół niego nie ma schodów.

Nad wejściem do obiektu nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Drzwi wejściowe otwierane są ręcznie. Za nimi jest przedsionek, a następnie drugie drzwi zamykane od wewnątrz. Interesanci sygnalizują chęć wejścia do placówki odpowiednio oznakowanym dzwonkiem, znajdującym się w przedsionku. Rodzice wychowanków zgłaszają przybycie dziecka do przedszkola za pomocą domofonu, usytuowanego w przedsionku przy drzwiach wejściowych, dzwoniąc do przypisanego dziecku oddziału.

Budynek jest jednokondygnacyjny. Za drzwiami wewnętrznymi znajduje się hol, który prowadzi do otwartych szatni, przeznaczonych dla wychowanków przedszkola. Kolejne drzwi umożliwiają dostęp do kompleksu pomieszczeń, wśród których znajdują się: gabinet dyrektora, pokój księgowości, toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz sala wielofunkcyjna i dwie sale do rewalidacji - przeznaczone do zajęć terapeutycznych. Do strefy, w której znajduje się korytarz umożliwiający dostęp do czterech sal zabaw, pomieszczenia gospodarczego, szatni dla personelu, toalety dla personelu dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz bloku żywienia można dostać się przechodząc przez salę wielofunkcyjną. Do kompleksu kuchennego prowadzi także osobne wejście z przedsionkiem, usytuowane od strony północnej budynku. Między pomieszczeniami nie zamontowano progów, ciągi komunikacyjne oraz szerokość drzwi we wszystkich pomieszczeniach pozwalają na przemieszczanie się osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Toalety dla dzieci, personelu i gości z zewnątrz dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Plac zabaw wyposażony jest w urządzenia zabawowe dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Przedszkole zapewnia możliwość wejścia z psem asystującym i psem przewodnikiem, po uzgodnieniu tego faktu z dyrektorem placówki oraz po poinformowaniu osób udostępniających wejście na teren przedszkola.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Oznaczenia w alfabecie Braille‘a oraz oznaczenia kontrastowe i druk powiększony dla osób niewidomych i słabowidzących znajdują się w salach zajęć dla wychowanków. Istnieje możliwości skorzystania na miejscu z pomocy nauczyciela posługującego się językiem migowym, po wcześniejszym uzgodnieniu tego faktu  z dyrektorem przedszkola.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Obecnie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.