W dniu 13 maja 2026 r obchodziliśmy w przedszkolu „Pomarańczowy Dzień”. Jak nazwa sugeruje to właśnie kolor pomarańczowy dominował we wszystkich podejmowanych aktywnościach. Nie zabrakło dekoracji, czy rekwizytów w tej barwie. Kolor pomarańczowy „królował” także w ubiorze przedszkolaków. W ramach edukacji prozdrowotnej nauczyciele przeprowadzili w każdej grupie ciekawe zajęcia dydaktyczne oraz gry i zabawy, w których motywem przewodnim był ten energetyczny kolor. Przedszkolaki układały plansze z rysunkami pomarańczowych warzyw i owoców, wyszukiwały w sali przedmioty w tej barwie, tworzyły zbiory, nazywały i przeliczały elementy. Nie mogło zabraknąć prac plastycznych, do wykonania, których wykorzystywano pomarańczowej farby, plasteliny, włóczki, czy pomarańczowego papieru. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zajęciach kulinarnych – przygotowywały pomarańczowe galaretki z dodatkiem brzoskwiń i mango, robiły sok z marchwi i pomarańczy. Na koniec odbyła się degustacja przygotowanych potraw, które u wielu dzieci pozostawiły na buzi „pomarańczowy” uśmiech.

