„Jak zatrzymać wakacje”
1. Pędzi rok przedszkolny. Czasu nam brakuje.
Mama wciąż zmęczona. Tata wciąż pracuje.
Ale są na szczęście takie dwa miesiące
zwane wakacjami.
Spokój, radość, słońce.
Ref.: Wakacje są po to, by z wielką ochotą
robić to, na co zwykle nie ma czasu.
Z całymi rodzinami, mamą, tatą i dziadkami,
` jeździć, pływać, chodzić, zwiedzać,
wdychać zapach lasu.
2. To, co tak lubimy, na wakacjach mamy.
Trochę dłużej śpimy. Więcej w piłkę gramy.
Rolki i gokarty, rower, hulajnoga,
rzeka i kajaki albo wiejska droga.
Ref.: Wakacje są po to… (bis)
3. Morze – fajna sprawa. Plażę wręcz kochamy.
W górach trochę trudno, gdy wędrować mamy.
A żabką w basenie uwielbiamy pływać.
Hej, wakacje cudne! Jak mam was zatrzymać?

