W dniu 12.06.2026r. nasze przedszkole odwiedziła wolontariuszka p. Kinga ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która tej pomocy potrzebuje. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie mają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu, już od najmłodszych lat powinniśmy instruować je, jak należy zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Zajęcia z pierwszej pomocy w przedszkolu to edukacja przez zabawę, która oswaja dzieci z trudnymi tematami i uczy odpowiedzialności. Przedszkolaki utrwaliły numery alarmowe, uczyły się oceniać przytomność, układały poszkodowanych w pozycji bezpiecznej. Najciekawszą częścią spotkania była możliwość nauki na fantomach, delikatnego uciskania klatki piersiowej. Przed zbliżającymi się wakacjami, była to zapewne doskonała okazja do poszerzania wiedzy dzieci. Dziękujemy za spotkanie.
Grupa Biedronki
rgb(0,0,0)
Grupa Muchomorki
rgb(214,104,31)
Grupa Motylki
rgb(143,66,194)
Grupa Pszczółki
rgb(210,45,69)

