muchomorki
Grupa Muchomorki
motylki
Grupa Motylki
pszczółki
Grupa Pszczółki

Udział w Festynie "Bezpieczne wakacje" w SP nr 9

A

12.06.2026 r. na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 9 dzieci z grupy ”Pszczółki” wzięły udział w Festynie edukacyjno - prewencyjnym pt: „Bezpieczne wakacje”. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło wychowanków szkoły, zaproszonych przedszkolaków, rodziców, nauczycieli, dyrektorów i panią prezydent Kielc. Podczas festynu nie zabrakło prelekcji i pokazów przygotowanych przez Policję, Straż Pożarną, Straż Miejską, Żołnierzy, Ratowników Medycznych, Wędkarzy, Stewardess. Dzieci miały również możliwość zobaczenia radiowozów od środka i przymierzenia wyposażeń niezbędnych w tych zawodach np.: hełmu, maski przeciwgazowej, tarczy obronnej. Dużą atrakcją był również pokaz działania armatki wodnej i rywalizacja sprawnościowa z użyciem węży bojowych OSP, a także liczne konkursy i malowanie twarzy. Na zakończenie festynu odbył się mecz pomiędzy zaproszonymi gośćmi a uczniami szkoły, który dostarczył wszystkim wiele emocji.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 9 za zaproszenie na festyn, gdzie mogliśmy miło spędzić czas.